Kokių saugumo taisyklių turėtų laikytis verslai atsidarantys po Koronaviruso?


Pagrindinės taisyklės, kurių turėtų laikytis būtinieji verslai tokie kaip maisto prekių parduotuvės, vaistinės ar bankai, yra gana aiškios: 

 

  • Laikytis 2 metrų atstumo tarp darbuotoju darbo vietų
  • Sudaryti galimybę darbuotojų tinkamai rankų higienai bei dezinfekcijai 
  • Užtikrinti, kad dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, kasos aparatai ir kt.) būtų dezinfekuojami dažniau nei įprasta.

 

Visi likę verslai, grįžtantys į jų įprastas darbo vietas bei ofisus po karantino, turėtų ne tik laikytis šių paprastų taisyklių bet ir adaptuoti jas sau pagal individualų poreikį bei užtikrinti kad darbuotojai jų laikysis.

 

Apsaugokite darbuotojų sveikatą

 

Labai svarbu užtikrinti, kad prastai besijaučiantys ar sergantys darbuotojai neitų į darbą. Atlikite simptomų patikrą prieš jiems patenkant į darbo vietą bei pamatuokite temperatūrą bekontakčiu termometru.  

Pasirūpinkite kad darbuotojų darbo vietos ar stalai būtų bent 2 metrų atstumu vienas nuo kito. 

Dažnai dezinfekuokite ir valykite pertraukų, vonios kambarius bei kitas bendro susibūrimo vietas. Paskirkite už tai atsakingą asmenį savo komandoje.

Pasirūpinkite, kad darbo vietoje dezinfekcinės ir valymo priemonės būtų lengvai prieinamos. 

 

 Darbuotojai plaunasi rankas 

Užkirskite kelią dideliems žmonių susibūrimams

Tai kiek individualu kiekvienam verslui, taigi apsvarstykite savo konkrečią situaciją.  Jei jūsų darbo vieta yra ofisas, tik gryžę į darbus pasistenkite atidėti visus nebūtinus darbuotojų susitikimus arba perkelkite juos į virtualią erdvę. Jei jūsų darbo vieta - parduotuvė - įveskite apribojimus vienu metu besilankančių klientų skaičiui. Patikėkite, jūsų klientai įvertins, kad ėmėtės visų saugumo priemonių! 

 

 Darbuotojų susitikimai po koronaviruso

 

Visi bus laimingi galėdami grįžti į darbus, tačiau labai svarbu tą padaryti atsakingai. Tiek įmonės darbuotojai, tiek klientai jausis saugiau, matydami kad verslas į tai žiūri rimtai.